Trening cardio w domu. Jaki sprzęt?

Miłośnicy jazdy na rowerze, biegania, nordic walkingu oraz innych sportów uprawianych zazwyczaj na świeżym powietrzu mają w okresie zimowym utrudnione zadanie jeśli chodzi o realizację swoich celów. Ze względu na niskie temperatury oraz opady deszczu i śniegu odpowiedni trening jest utrudniony lub wręcz niemożliwy. Na szczęście z pomocą przychodzą nam odpowiednie przyrządy z których korzystać możemy w siłowni, klubie fitness lub domowym zaciszu. 


Fani jednośladów zainteresować się powinni inwestycją w stacjonarny rowerek treningowy. By wybrać 
najlepszy rower nie potrzeba fachowej wiedzy. Najlepszy sprzęt, to taki sprzęt, który przede wszystkim jest odpowiednio dostosowany do naszych potrzeb i możliwości. Osobom, które chcą korzystać z rowerka rekreacyjnie, w celu spalenia tłuszczu, wyrobienia kondycji czy po prostu dla przyjemności wystarczy klasyczny rower pionowy. Dla rekonwalescentów, osób starszych, otyłych lub mających problemy z poruszaniem się polecane są rowery poziome. Ich zaletą jest wygodne siedzisko z oparciem, które pozwala pedałować w wygodnej, nieobciążającej kręgosłupa pozycji. 


Z kolei zwolennicy joggingu czy intensywnych spacerów powinni pomyśleć nad zakupem bieżni. Wśród wielu typów i modeli dostępnych na rynku prym wiodą tańsze bieżnie magnetyczne (mechaniczne) – zasilane pracą mięśni, a także droższe elektryczne, zasilane prądem. Podobnie jak w przypadku rowerów, to 
jaka bieżnia magnetyczna czy elektryczna będzie dla nas lepsza zależy od naszych preferencji i możliwości finansowych.

Dodaj komentarz