Majówka w lesie

Majówkowe podróże stanowią początek tzw. sezonu turystycznego. Liczymy na ciepłe dni, dużą dawkę słońca oraz niezapomniane widoki. W celu spełnienia marzeń, udajemy się w różne miejsca. Zwiedzamy miasta, okoliczne atrakcje turystyczne lub też przebywamy nad morzem. Ciekawą opcją z pewnością będzie również biwak w lesie.

Jesteśmy przyzwyczajeni do pewnego stopnia komfortu, dlatego biwak może być dla mniej ,,odpornych” swoistym szokiem. Panują tu nieco inne zasady, nie ma dostępu do źródeł cyfrowej rozrywki. Ośrodek jaki wybierzemy istotnie wpływa na dostępne rozrywki. W maju raczej nie wykąpiemy się w lodowatej wodzie. Jeżeli jednak znajdziemy kajaki, będziemy mogli swobodnie spędzić dzień nad otwartym akwenem. Podobnie przedstawia się sprawa rowerów wodnych czy też pobliskiego kompleksu sportowego.

Warto odpowiednio przygotować się do panujących warunków. Noce bywają nadal dość chłodne. Z tego tytułu, powinno się zadbać o podstawowy asortyment. Poradniki na temat tego, jaki śpiwór ze sobą zabrać powstają rzadko. Możemy jednak poczytać opinie o produktach i kierować się nimi. Zwracajmy uwagę na długość oraz treść zamieszczoną na stronie. Tak, aby dany post wydał nam się możliwie wiarygodny. Jeżeli nie jesteśmy przekonani, udajmy się do specjalistycznego sklepu. Tam doradzi nam sprzedawca.

Koniecznie wybierzmy również namiot który nie przemaka. W sklepach znajdziemy również jednosezonowe produkty, wątpliwej jakości. Wystrzegajmy się ich, ponieważ szybko będziemy musieli wymienić trefny towar. Tego typu oprzyrządowanie nie powinno być po prostu zbyt tanie. Jest to pierwszy sygnał ostrzegawczy dla potencjalnego nabywcy.

Dodaj komentarz